  • I6A20A-001-EVK-S1PX
I6A20A-001-EVK-S1PX
advertisement
Manufacturer No:
I6A20A-001-EVK-S1PX
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-I6A20A-001-EVK-S1PX
Package:
Datasheet:
Description:
EVAL BOARD I6A4W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
I6A20A-001-EVK-S1PX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
    9V~53V
  • Current - Output
    20A
  • Voltage - Output
    3.3V~15V
  • Utilized IC / Part
    i6A4W
  • Supplied Contents
    Board(s)
  • Evaluation Kit
    Yes
  • Board Type
    Fully Populated
  • Power - Output
    250W