  • I04-220-3R3-V
I04-220-3R3-V
advertisement
Manufacturer No:
I04-220-3R3-V
Manufacturer:
ICE Components
HK JDW NO:
3776-I04-220-3R3-V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
I04-220-3R3-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    IRON
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    130°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    22 μH
  • Test Frequency
    0.02MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    26mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    28.8 µH
  • Height
    12mm
  • Length
    16mm
  • Width
    14.5mm