  • HZ0805G471R-00
HZ0805G471R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805G471R-00
Manufacturer:
Steward
HK JDW NO:
4561-HZ0805G471R-00
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805G471R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Material - Core
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    1.25mm
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    470Ohm
  • Max DC Current
    700mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    200mOhm
  • Number of Lines
    1
  • Current Rating (Max)
    700mA
  • Height
    838.2μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm