  • HW1370030000G
HW1370030000G
advertisement
Manufacturer No:
HW1370030000G
HK JDW NO:
48-HW1370030000G
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HW Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
HW1370030000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Feature
    Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.591 15.00mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    10A