  • HW-24-11-H-S-325-SM
HW-24-11-H-S-325-SM
advertisement
Manufacturer No:
HW-24-11-H-S-325-SM
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-HW-24-11-H-S-325-SM
Package:
Datasheet:
Description:
Flex Stack, HW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Surface Mount 24 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
HW-24-11-H-S-325-SM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Flex Stack, HW
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    BOARD STACKING CONNECTOR
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Male
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    24
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.325 8.255mm
  • Length - Overall Pin
    0.865 21.971mm
  • Length - Post (Mating)
    0.540 13.716mm