  • HVR3700004223FR500
HVR3700004223FR500
advertisement
Manufacturer No:
HVR3700004223FR500
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-HVR3700004223FR500
Package:
Axial
Step5Bar-code shipping tag
HVR3700004223FR500
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    HVR37
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.394L 4.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    422kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    3500V
  • Lead Diameter
    0.78 mm