  • HVCB2512JKL40M0
HVCB2512JKL40M0
advertisement
Manufacturer No:
HVCB2512JKL40M0
HK JDW NO:
762-HVCB2512JKL40M0
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
HVCB2512JKL40M0
Description:
HVC Series, Thick Film, 40MOhm, 2W, ±5%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
HVCB2512JKL40M0
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.125W 6.35mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    40MOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.76mm