  • HVCB1206KDD4M70
HVCB1206KDD4M70
advertisement
Manufacturer No:
HVCB1206KDD4M70
HK JDW NO:
762-HVCB1206KDD4M70
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
HVCB1206KDD4M70
Description:
FIXED RESISTOR HVC Series, Thick Film, 4.7MOhm, 0.333W 1/3W, ±10%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 13181
Step5Bar-code shipping tag
HVCB1206KDD4M70
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
    HVC
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    333mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    1500V
  • Height
    762μm
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm