  • HV1812Y561JXVARHV
HV1812Y561JXVARHV
advertisement
Manufacturer No:
HV1812Y561JXVARHV
HK JDW NO:
877-HV1812Y561JXVARHV
Datasheet:
HV1812Y561JXVARHV
Description:
HV 560pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HV1812Y561JXVARHV
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm