  • HMK212BJ473KG-T
HMK212BJ473KG-T
advertisement
Manufacturer No:
HMK212BJ473KG-T
HK JDW NO:
782-HMK212BJ473KG-T
Package:
0805
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 800
Step5Bar-code shipping tag
HMK212BJ473KG-T
    Select All
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TAPE, EMBOSSED
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C