  • HMK212BJ103KG-T
HMK212BJ103KG-T
advertisement
Manufacturer No:
HMK212BJ103KG-T
HK JDW NO:
782-HMK212BJ103KG-T
Package:
0805
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 5376
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
HMK212BJ103KG-T
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TAPE, EMBOSSED
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm