  • HM73-151R0LFTR13
HM73-151R0LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-151R0LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-151R0LFTR13
Datasheet:
HM73-151R0LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM73-151R0LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Series
    HM73
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.413W 11.70mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    10A
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    34A
  • Height
    5.588mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    6.731mm