  • HM66A-12654R2NLF13
HM66A-12654R2NLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-12654R2NLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-12654R2NLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-12654R2NLF13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM66A
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    7.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    7.3A
  • Inductance
    4.2μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    18mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.272 6.90mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm