  • HM66A-0745471MLF13
HM66A-0745471MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-0745471MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-0745471MLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-0745471MLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    HM66A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    220mA
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.26Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    7.0104mm