  • HM61-20330LFTR13
HM61-20330LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM61-20330LFTR13
HK JDW NO:
860-HM61-20330LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM61-20330LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM61-20330LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM61
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.250W 8.51mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    5.6896mm
  • Height Seated (Max)
    0.224 5.70mm
  • Length
    8.509mm
  • Width
    6.35mm