  • HM51-182KLF
HM51-182KLF
advertisement
Manufacturer No:
HM51-182KLF
HK JDW NO:
860-HM51-182KLF
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM51-182KLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    HM51
  • Size / Dimension
    0.492Diax0.906L 12.50mmx23.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    570mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    570mA
  • Inductance
    1.8mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.56Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    640mA