  • HM17A-108120LF
HM17A-108120LF
advertisement
Manufacturer No:
HM17A-108120LF
HK JDW NO:
860-HM17A-108120LF
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
HM17A-108120LF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM17A-108120LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    HM17A
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    4.1A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    31mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    8.001mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm