  • HKQ0603U4N2S-T
HKQ0603U4N2S-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ0603U4N2S-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-HKQ0603U4N2S-T
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
HKQ0603U4N2S-T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HKQ0603U4N2S-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HK, Q Type
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    320mA
  • Inductance
    4.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7.3GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.32A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm