  • HKQ04022N5C-T
HKQ04022N5C-T
advertisement
Manufacturer No:
HKQ04022N5C-T
HK JDW NO:
782-HKQ04022N5C-T
Datasheet:
HKQ04022N5C-T
Step5Bar-code shipping tag
HKQ04022N5C-T
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    HK, Q Type
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    260mA
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.5nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8.3GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.26A
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.009 0.23mm