  • HI1620530000G
HI1620530000G
advertisement
Manufacturer No:
HI1620530000G
HK JDW NO:
48-HI1620530000G
Description:
Bulk 0.295 7.50mm Green 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets HI Thermoplastic Tin Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
HI1620530000G
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Number of Positions
    16
  • Pitch
    0.295 7.50mm
  • Insulation Height
    0.579 14.70mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    15A