  • HI-8584PQT-10
HI-8584PQT-10
advertisement
Manufacturer No:
HI-8584PQT-10
HK JDW NO:
382-HI-8584PQT-10
Package:
52-BQFP
Datasheet:
HI-8584PQT-10
Description:
52 Terminations 52 Pin Receivers
Step5Bar-code shipping tag
HI-8584PQT-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    52-BQFP
  • Number of Pins
    52
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bag
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    52
  • ECCN Code
    7A994
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.25V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    4.75V
  • Clock Frequency
    1MHz
  • Protocol
    ARINC429
  • Boundary Scan
    NO
  • Low Power Mode
  • External Data Bus Width
    16
  • Number of Serial I/Os
    2
  • Length
    10mm
  • Height Seated (Max)
    2.44mm
  • Width
    10mm