  • HHV-25FB-52-2M7
HHV-25FB-52-2M7
advertisement
Manufacturer No:
HHV-25FB-52-2M7
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-HHV-25FB-52-2M7
Package:
Axial
Datasheet:
HHV-25FB-52-2M7
Description:
2.7MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HHV-25FB-52-2M7
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HHV
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.7MOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W