  • HG-2150CA 33.3333M-BXC3
HG-2150CA 33.3333M-BXC3
advertisement
Manufacturer No:
HG-2150CA 33.3333M-BXC3
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-HG-2150CA 33.3333M-BXC3
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HG-2150CA 33.3333M-BXC3
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HG-2150CA
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    33.3333MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    25mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    12mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm