  • HFW14R-1STE9MTLF
HFW14R-1STE9MTLF
advertisement
Manufacturer No:
HFW14R-1STE9MTLF
HK JDW NO:
44-HFW14R-1STE9MTLF
Package:
Datasheet:
HFW14R-1STE9MTLF
Description:
HFW-R Series Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 14 Positions Surface Mount, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
HFW14R-1STE9MTLF
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Series
    HFW-R
  • Number of Positions
    14
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.039 1.00mm
  • Orientation
    Right Angle
  • Depth
    5.5mm
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Bottom
  • Length
    21.4mm
  • Height Above Board
    0.075 1.90mm