  • HF2018R-402Y1R0-01
HF2018R-402Y1R0-01
advertisement
Manufacturer No:
HF2018R-402Y1R0-01
HK JDW NO:
769-HF2018R-402Y1R0-01
Description:
Common Mode Chokes / Filters 4mH 1A
Step5Bar-code shipping tag
HF2018R-402Y1R0-01
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Size / Dimension
    0.866Lx0.827W 22.00mmx21.00mm
    Radial
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 4 MILLI HENRY
  • Inductance
    4 mH
  • Current
    1A
  • Max DC Current
    1A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    500mOhm
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    17.5006mm