  • HDC-S165-31S1-TG30
HDC-S165-31S1-TG30
advertisement
Manufacturer No:
HDC-S165-31S1-TG30
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-HDC-S165-31S1-TG30
Package:
Description:
HDC (High Density Connector) Series Receptacle, Female Sockets Solder Gold Black 30.0μin 0.76μm 165 Positions Pitch: 0.100 2.54mm -55°C~125°C Bulk Through Hole, Right Angle
Step5Bar-code shipping tag
HDC-S165-31S1-TG30
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HDC (High Density Connector)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    165
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    3
  • Current Rating (Amps)
    3A
  • Pitch
    0.100 2.54mm