  • HCM1A1307-3R3-R
HCM1A1307-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A1307-3R3-R
HK JDW NO:
255-HCM1A1307-3R3-R
Datasheet:
HCM1A1307-3R3-R
Description:
Quantity:
In Stock : 12307
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A1307-3R3-R
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    HCM1A
  • Size / Dimension
    0.539Lx0.512W 13.70mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    15.6A
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.3mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    20A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm