  • HCM1A0503V2-4R7-R
HCM1A0503V2-4R7-R
advertisement
Manufacturer No:
HCM1A0503V2-4R7-R
HK JDW NO:
255-HCM1A0503V2-4R7-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HCM1A0503V2-4R7-R
Description:
Quantity:
In Stock : 3977
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HCM1A0503V2-4R7-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HCM1AV2
  • Size / Dimension
    0.213Lx0.205W 5.40mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    4.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    47mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm