  • HC3-HL-AC115V-F
HC3-HL-AC115V-F
advertisement
Manufacturer No:
HC3-HL-AC115V-F
HK JDW NO:
590-HC3-HL-AC115V-F
Package:
Datasheet:
HC3-HL-AC115V-F
Description:
General Purpose Relays HC RELAY- miniture relay
Step5Bar-code shipping tag
HC3-HL-AC115V-F
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -50°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
    Plug
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -50°C
  • Operate Time
    10ms
  • Coil Voltage
    115VAC
  • Switching Voltage
    250VAC -Max
  • Coil Current
    11.4mA
  • Release Time
    10ms
  • Must Operate Voltage
    92VAC
  • Contact Rating (Current)
    7A
  • Power Consumption
    1.2W
  • Coil Power
    1.2W
  • Must Release Voltage
    34.5VAC
  • Coil Voltage (AC)
    115V