  • HBCC-102J-01
HBCC-102J-01
advertisement
Manufacturer No:
HBCC-102J-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-HBCC-102J-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HBCC-102J-01
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    1 mH
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.2MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.8Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    1000 µH