  • HAK821KBACRAKR
HAK821KBACRAKR
advertisement
Manufacturer No:
HAK821KBACRAKR
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-HAK821KBACRAKR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
HAK821KBACRAKR
Description:
HAK 820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
HAK821KBACRAKR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HAK
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3520
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    12mm
  • Length
    9mm