  • H4P82KDZA
H4P82KDZA
advertisement
Manufacturer No:
H4P82KDZA
HK JDW NO:
792-H4P82KDZA
Datasheet:
H4P82KDZA
Description:
Axial, Through Hole 82kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H4P82KDZA
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    400.011771mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • ELV
    Compliant
  • Number of Resistors
    1
  • Diameter
    3.7mm
  • Length
    10mm