  • H48-6G-305-200-1.0
H48-6G-305-200-1.0
advertisement
Manufacturer No:
H48-6G-305-200-1.0
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-H48-6G-305-200-1.0
Description:
THERM PAD 305MMX200MM GRAY
Step5Bar-code shipping tag
H48-6G-305-200-1.0
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    H48-6G
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Outline
    305.00mm x 200.00mm
  • Thermal Conductivity
    6.0W/m-K
  • Thickness
    0.0394 1.000mm