  • H4562RBZA
H4562RBZA
advertisement
Manufacturer No:
H4562RBZA
HK JDW NO:
792-H4562RBZA
Datasheet:
H4562RBZA
Description:
562Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
H4562RBZA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    562Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W