  • H3JA-8C AC200-240 5M
H3JA-8C AC200-240 5M
advertisement
Manufacturer No:
H3JA-8C AC200-240 5M
HK JDW NO:
607-H3JA-8C AC200-240 5M
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3JA-8C AC200-240 5M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Socketable
  • Published
    2001
  • Series
    H3JA
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    200V~240VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Function
    On-Delay
  • Circuit
    DPDT (2 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC