  • H3DE-H AC200-230 L
H3DE-H AC200-230 L
advertisement
Manufacturer No:
H3DE-H AC200-230 L
HK JDW NO:
607-H3DE-H AC200-230 L
Package:
Datasheet:
Description:
RELAY TIME DELAY 120SEC 5A 250V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
H3DE-H AC200-230 L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Published
    2011
  • Series
    H3DE-H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    200V~230VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Function
    Off-Delay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC