  • H332K41X7RN63J5R
H332K41X7RN63J5R
advertisement
Manufacturer No:
H332K41X7RN63J5R
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-H332K41X7RN63J5R
Package:
Ceramic
Datasheet:
H332K41X7RN63J5R
Description:
3.3nF 1kV Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
H332K41X7RN63J5R
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Pitch
    5mm