  • GT-96180-1818-T3-PP
GT-96180-1818-T3-PP
advertisement
Manufacturer No:
GT-96180-1818-T3-PP
Manufacturer:
GlobTek, Inc.
HK JDW NO:
325-GT-96180-1818-T3-PP
Package:
Datasheet:
Description:
18W, 18V 1A, DESKTOP/EXTERNAL, K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GT-96180-1818-T3-PP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    GT-96180-WWVV-T3-PP
  • Size / Dimension
    4.21Lx2.17W x 1.41 H 107.0mmx55.0mmx35.7mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CB, CE, cETLus, PSE, Semko, UkrSEPRO, VCCI
  • Efficiency
    Level VI
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output
    18V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    18W