  • GRT21BR61H225ME13L
GRT21BR61H225ME13L
advertisement
Manufacturer No:
GRT21BR61H225ME13L
HK JDW NO:
535-GRT21BR61H225ME13L
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRT 2.2μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2002
Step5Bar-code shipping tag
GRT21BR61H225ME13L
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm