  • GRM43QR72H154KW10K
GRM43QR72H154KW10K
advertisement
Manufacturer No:
GRM43QR72H154KW10K
HK JDW NO:
535-GRM43QR72H154KW10K
Package:
1812
Datasheet:
Description:
150nF Ceramic Capacitor 10% 1812
Quantity:
In Stock : 11939
Step5Bar-code shipping tag
GRM43QR72H154KW10K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1812
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.2mm
  • Thickness
    1.5mm