  • GRM32N1X2A562JZ01L
GRM32N1X2A562JZ01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM32N1X2A562JZ01L
HK JDW NO:
535-GRM32N1X2A562JZ01L
Package:
Datasheet:
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5% -1000/+350ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11470
Step5Bar-code shipping tag
GRM32N1X2A562JZ01L
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000/+350ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness
    1.4986mm