  • GRM31MR71H333JA01L
GRM31MR71H333JA01L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR71H333JA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM31MR71H333JA01L
Package:
1206
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 5172
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR71H333JA01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm