  • GRM31MR71H104JA01K
GRM31MR71H104JA01K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR71H104JA01K
HK JDW NO:
535-GRM31MR71H104JA01K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 6085
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR71H104JA01K
    Select All
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm