  • GRM31MR60J106KE19L
GRM31MR60J106KE19L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MR60J106KE19L
HK JDW NO:
535-GRM31MR60J106KE19L
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 10μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5241
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MR60J106KE19L
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.049 1.25mm
  • Thickness
    1.2446mm