  • GRM31MF51E225ZA12L
GRM31MF51E225ZA12L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MF51E225ZA12L
HK JDW NO:
535-GRM31MF51E225ZA12L
Package:
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 80%
Quantity:
In Stock : 2243
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MF51E225ZA12L
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    80%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    Y5V
  • Voltage
    25V
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.2446mm