  • GRM31MB30J106KE18L
GRM31MB30J106KE18L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31MB30J106KE18L
HK JDW NO:
535-GRM31MB30J106KE18L
Description:
10μF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 9728
Step5Bar-code shipping tag
GRM31MB30J106KE18L
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm