  • GRM31M5C2H4R0CY21L
GRM31M5C2H4R0CY21L
advertisement
Manufacturer No:
GRM31M5C2H4R0CY21L
HK JDW NO:
535-GRM31M5C2H4R0CY21L
Package:
Datasheet:
Description:
4pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5475
Step5Bar-code shipping tag
GRM31M5C2H4R0CY21L
    WRAPAROUND
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.25%
  • Negative Tolerance
    6.25%
  • Height
    1.15mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm