  • GRM31CD80J107ME39K
GRM31CD80J107ME39K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CD80J107ME39K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM31CD80J107ME39K
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GRM 100μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X6T 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 12604
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CD80J107ME39K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GRM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X6T
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Dielectric
    X6T
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.6mm