  • GRM31CC80J476ME18K
GRM31CC80J476ME18K
advertisement
Manufacturer No:
GRM31CC80J476ME18K
HK JDW NO:
535-GRM31CC80J476ME18K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
47μF Ceramic Capacitor 22% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3776
Step5Bar-code shipping tag
GRM31CC80J476ME18K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X6S
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.6mm