  • GRM319R72A392KA01J
GRM319R72A392KA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM319R72A392KA01J
HK JDW NO:
535-GRM319R72A392KA01J
Description:
3.9nF 100V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3477
Step5Bar-code shipping tag
GRM319R72A392KA01J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    950μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm